Akrep Burcunun Özellikleri (2023)

--

Akrep burcunun özellikleri bağımsızlık etrafında şekillenir. Buna rağmen aşırı duygusal ve hassas bir yönü vardır. Canı yanmadığı sürece göz korkutucu davranışlarda bulunmaz. Akrep burcu özellikleri gereği etrafınızda yer alması gereken en sadık arkadaşlardandır.

Akrep burcu özellikleri sebebiyle aşırı iddialıdır. Kendine özgü bir davranış biçimi geliştirir ve hayat macerasında bu davranış biçimine bağlı kalır. Bazen yabancı insanlara karşı aşırı sert olma eğilimi vardır. Akrep burcunun özellikleri onun sık sık yanlış anlaşılmasına neden olur.

Genel Olarak Akrep Burcunun Özellikleri

Akrep burcu son derece duygusaldır. Hayatına giren herkesten samimiyet bekler. Güçlü adımlar atmasına rağmen gizeme karşı tutkusu en zayıf yönlerinden biridir. Derin duygusal bağlantılar kurulacaksa Akrep burcunun özelliklerine daima güvenebilirsiniz.

Akrep burcu insanı kontrol edilmekten hiç hoşlanmaz. Her zaman en iyisini yaptığını düşünür. Çevresindeki insanları kendi istediği mesafede tutmaya uğraşır. Düşündükleri, hayal ettikleri ve hoşlandıkları konusunda çok kararlıdır. Yeni şeyler denemekle pek ilgilenmez.

Akrep Burcunun Elementi: Su

Akrep burcu su elementinin etkisindedir. Yengeç ve Balık ile aynı grupta yer alır. Su elementi duygularını yönlendiren en önemli faktördür. Her zaman duygularını ödüllendirme peşindedir. Herhangi bir karar aldığında daima içgüdülerini takip ederek sonuca gitmeye ulaşır.

Su elementi Akrep burcunun özelliklerine neredeyse tümüyle etki eder. Onun sessiz ve sakin bir şekilde kalmasını sağlar. Dışarıda fırtınalar kopsa bile Akrep burcu insanı yolunu bulmayı başarır. Su elementinin sakinliği bütün hayatı boyunca ona yardımcı olabilir.

Akrep Burcunun Niteliği: Sabit

Akrep burcu Sabit niteliğinin etkisindedir. Bu sebeple onu değiştirmek ve bir şeylerden vazgeçirmek zordur. Kova, Boğa ve Aslan gibi istikrara önem verir. Sadakati bir dakika olsun elinden bırakmaz. Planlar değiştirilmediği sürece onlara sadık kalmayı başarabilir.

Sabit niteliğin etkisi Akrep insanının hayatında her zaman etkili değildir. Ancak etkisini gösterdiğinde nehrin akışı durabilir. Onu nehrin aktığı yöne doğru yönlendiremezsiniz. Doğru olduğunu düşünmediği sürece hareket etmez. Sabit niteliğinin etkisiyle İnatçı davranabilir.

Akrep Burcunun Yönetici Gezegeni: Mars

Akrep burcunun yönetici gezegeni Mars’tır. Onun hareket etmesini ve gücünü göstermesini sağlayan en büyük etkendir. Mars tutkular ve arzularla ilgili bir gezegendir. Bu sebeple uğruna savaşacak hedefler belirleme eğilimi yüksektir. Akrep insanı bu eğilim için idealdir.

Akrep burcunun özellikleri arasında yer alan kararlılık Mars’ın getirdiği bir kazanımdır. Onun hayatını baştan sona değiştirebilir. Bir yere cesurca bir yolculuk gerekliyse Akrep asla geri adım atmaz. Mars’ın yansıttığı ve derinlerde hissettirdiği cesaret ona ulaşır.

Akrep Burcunun Zodyak Sembolü: Akrep

Akrep burcu Latincede Scorpio olarak geçer ve bir akreple sembolize edilir. Sembolün anlamı duygusal derinliği olan güçlü bir karakterdir. Akrebin iğnesi ölümcüldür ve gizemli doğasını yansıtan önemli bir detaydır. Ancak her şey söz konusu güçlü doğayla sınırlı değildir.

Akrep sezgisel hareket eder ve herkesten farklı olarak daha ilerileri görebilir. Bu sebeple Akrep burcunun özellikleri tutkunun, gücün ve yenilenmenin temsilcisidir. Akrep insanı derin duygusal yoğunluğunu kararlığıyla birleştirerek kişisel gelişiminde bir rota çizebilir.

Akrep Burcunun Karakteristik Özellikleri

Akrep burcunun özellikleri onun sadık bir arkadaş olduğunun ispatıdır. Her zaman bağımsız kalmak ister. Etrafındaki insanlara destek olur ama onlardan destek görmek ister. Arkadaşlarına ve sevdiklerine değer verir. Onlar için savaşmaktan asla vazgeçmez.

Akrep insanı değişimden nefret eder. Akrep burcu özellikleri gereği inatçıdır. Sağlam ilişkiler kurarak hayatta istikrarlı bir şekilde ilerlemek ister. Bir şeyler yolunda gitmediğinde kolayca vazgeçebilir. Aynı zamanda Akrep insanı yenilmekten ve zarar görmekten hoşlanmaz.

Akrep Burcunun Olumlu Özellikleri

Akrep burcunun özellikleri düşünüldüğünde en bilineni kararlılıktır. Akrep insanı bir şeyi kafasına koyduğu zaman onu tamamlamak için sürekli uğraşır. Geri adım atma gibi bir eğilimi yoktur. Hedefinin peşinden kararlılıkla ve cesurca gider. Zor görevler tam olarak onun içindir.

Akrep insanı daima çevresindeki insanlara sadık kalmaya çalışır. Onun güvenini kazanmak gerçekten zordur. Birine güvendiğinde ona bağlı kalır ve kaybetmemek için yoğun çaba gösterir. Akrep burcu özellikleri gereği dürüst olduğundan her zaman doğruyu söyler.

Akrep Burcunun Olumsuz Özellikleri

Akrep burcu aşırı kıskançtır ve bu durum tüm hayatına yansır. Zekasını her zaman istediklerini elde edebilmek için kullanır. Başkalarının başarılarını daima bir kıyas aracı haline dönüştürür. Kırıldığında veya üzüldüğünde kendi köşesine çekilir ve karşısındakinin sırrı çözmesini bekler.

Akrep burcu çok çabuk kin besler ve beslediği kinden asla vazgeçmez. Her ihaneti not ettiği bir defteri vardır. İnatçılığını dilediği yönde kullanır. Bu sebeple bazen kararlı gözükse bile aslında kontrol arzusu devrededir. Akrep burcunun özellikleri onu kontrolcü olmaya zorlar.

Akrep Burcunun Cinsiyetlere Göre Özellikleri

Akrep burcunun özellikleri güç ve kontrol etrafında şekillenebilir. Hayatın çeşitli yönlerinde attığı adımlar farklıdır. Akrep kadını güç ve kontrol arzusuyla yaşasa bile sezgilerini kullanarak hareket eder. Akrep erkeği ise gücüyle doğrudan hakimiyet kurmaya çalışır.

Akrep insanının koruma içgüdüsü çok yüksektir. Sevdiklerini korumak için her zaman çaba gösterir. Akrep erkeği doğal hareket ettiğinde dahi sahiplenicidir. Akrep kadını ise koruma içgüdüsünü devreye soksa bile duygusal desteği daha ön planda tutar.

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep erkeği hedef belirlediğinde ona ulaşmak için tüm fırsatları değerlendirir. Kararlılık en yoğun gücüdür. Akrep burcunun özellikleri onun azimli yaklaşımına katkı sağlarlar. Engellerin üstesinden gelmek için dönüşümü seçebilir ama genelde değişime karşıdır.

 • Arkadaşlık: Arkadaşlık açısından Akrep erkeği dürüstlüğe çok önem verir. Doğrudan iletişim taraftarıdır. Böylece gerçeği eğip bükmeden karşı tarafa aktarmayı başarır. Samimi davranır ve arkadaşlarının gelişmesi için çaba göstermekten asla çekinmez.
 • Aile: Akrep erkeğinin en önemli yanı ailesine olan bağlılığıdır. Derin duygular sayesinde güçlü bağlar kurabilir. Akrep burcunun özellikleri onu ailesine adanma konusunda yönlendirir. Her koşulda ailesine destek sunar ve aile bireylerini korumaya çalışır.
 • Kariyer: Kariyer gelişimi söz konusuysa odaklanmış bir Akrep erkeğini hedefinden vazgeçirmek kolay değildir. Ne kadar karmaşık görevler olursa olsun Akrep burcu erkeği hedefine ulaşmak için uğraşır. Zor projeleri ona teslim edip bekleyebilirsiniz.
 • Aşk: Aşka inanan bir Akrep burcu erkeğinin en önemli yanı sadakattir. Sevgilisi olduğunda ona sadık kalır ve korumacı davranışlar sergiler. Karşılığında ise aynısını ondan bekler. Onun için güven, sadakat ve şefkat bir ilişkide en önemli detaylardır.
 • Evlilik: Akrep burcunun özellikleri evlilik hayatı üzerinde çok etkilidir. Yoğun ve tutkulu bir aşkla oluşan evlilikler uzun süreli olma eğilimindedirler. Akrep burcu erkeği eşiyle derin bir bağ kurar. Sadakat ortadan kalkmadığı sürece bu bağı korumakta inatçıdır.
 • Para: Finansal kararlar alınacaksa Akrep erkeğinin kurnazlığı faydalı olabilir. Çok keskin sezgilere sahiptir. Finansal fırsatları kolayca yakalar ve hesap vermesi gerektiğinde bunu başarıyla gerçekleştirir. Hassas yatırımlarda ona güvenmek iyi bir fikir olabilir.
 • Karakter: Tutkulu bir yaşayış Akrep burcu erkeğinin en özgün yönüdür. Hayata derin bir amaçla bağlıdır. Onu bu amaçtan vazgeçirmek neredeyse imkansızdır. Sürekli kendini geliştirir ve hiçbir şey yapmasa bile diğer insanları kendi etrafına çekmeyi başarır.
 • Sağlık: Akrep insanının sağlığı duygularıyla doğru orantılıdır. Duygularını her zaman derinden yaşar. Zihinsel olarak kendini hızlı bir şekilde yorduğunun farkındadır. Bu sebeple terapilere önem vererek sağlıklı kalmak için çaba gösterir.

Akrep erkeği gerçek anlamda sadakatlidir. Karşısındaki kişiyle derin bağlar kurmaktan çekinmez. Değer verdiği kişileri savunmak için elinden geleni yapar. Akrep erkeğinin sadakatini sorgularsanız onu küstürürsünüz. Sonuç olarak değer verdiği her şeyi karşınıza alırsınız.

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep kadını tutkusu yapısıyla ön plana çıkar. Çoğu zaman duygularını kontrol edemez ve onları derinden yaşar. Gerektiğinde duygularıyla yüzleşmeyi tercih edebilir. Etrafındaki insanlara sadakatle bağlıdır. Onlardan beklediği karşılığı alabildiği sürece iletişimi sürdürür.

 • Evlilik: Evlilikte güçlü bağ kurabilmek çok önemlidir. Akrep kadını bunun için en doğru kişi olabilir. Evliliği karmaşık bir durum olarak görmez. Duygusal açıdan bağ kurabildiği sürece evliliğin ayakta kalmasını sağlar. Destek gelmezse algılarını her şeye kapatabilir.
 • Karakter: Akrep kadınının karakterine kararlılık hakimdir. Ondan esnek olmasını beklemek çok doğru olmayabilir. Gözünü bir hedefe diktiği zaman asla vazgeçmez. Karşısına çıkan engelleri kolayca aşabilir. Zorlayıcı engeller karşısında ise kararlılıkla mücadele eder.
 • Aile: Duygularını kontrol edebilen Akrep burcu kadını ailenin en önemli yapı taşıdır. Tüm dinamikleri kontrol eder ve tutkularına gönülden bağlı kalır. Ailesinden destek gördüğünde karşılık verir. Onlara hak ettiği desteği ve teşviki sunmak için çabalar.
 • Aşk: Aşk söz konusu olduğunda Akrep kadını büyük beklentilere izin vermez. Gizemli havası hemen etrafı sarabilir. Cazibesini gizli tutmak için karakterini korumaya çalışır. Karşısındaki kişiyi merakıyla etkiler ve her zaman kendine derinlik duygusu katar.
 • Arkadaşlık: Akrep kadını için arkadaşlıkta dürüstlük en önemli kriterdir. Arkadaşlarının her detayı düşünmesine bayılır. Onlarla bağlantı kurmak istediğinde bunu en anlamlı şekilde geçekleştirir. Derinlere inmekten asla korkmaz çünkü sezgileriyle yolunu bulabilir.
 • Para: Finansal konularda Akrep burcu kadınının zekasına güvenmelisiniz. Para yönetiminde oldukça başarıdır. Yatırımların tüm inceliklerini öğrenmeden asla harekete geçmez. Akrep burcunun özellikleri onun bilinçli bir şekilde kararlar alabilmesini sağlar.
 • Sağlık: Akrep kadını yaşam tarzı gereği dayanıklı olma eğilimindedir. Karşısına çıkacak zorluklarda dönüşüm fırsatını değerlendirir. Her türlü sağlık rutinine uyum sağlamaya çalışır. Değişime karşı dirençli olsa bile sağlık söz konusuysa sorumluluk alır.
 • Kariyer: Algısal hareket etme eğiliminde olan Akrep burcu kadını kariyerine analizlerle yön verir. Sezgilerini kullanarak karmaşık sorunların üstesinden gelir. Profesyonel hayatında karşılaştığı zorluklardan sıyrılabilmek için iyi düşünülmüş kararlar alır.

Akrep burcu kadını her zaman gizemli bir havaya sahip olmaya çalışır. İnsanları ilk bakışta tanımayabilir. Ancak sezgilerine güvendiğinde doğru kararlar verebilir. Akrep kadını etrafını saran gizemi güçlü bir cazibeye dönüştürebilir. Bu sebeple her zaman merak edilen biridir.

Kaynak: Akrep Burcunun Özellikleri

--

--