Boğa Burcunun Özellikleri (2023)

--

Boğa için hayat tamamen keyiften ve duyusal zevkten ibarettir. Boğa burcunun özellikleri incelendiğinde son derece inatçı olduğu rahatlıkla görülebilir. Konfor bölgesinde kalmaya bayılır ve en önemlisi hemen hemen her alanı konfor bölgesine dönüştürmekte başarılıdır.

Boğa burcunun özellikleri onun inatçı dünyasıyla özdeşleşmiş durumdadır. Buna rağmen dik kafalı olmaktan epey uzaktır. Tüm burçlar düşünüldüğünde en şehvetli olanların başında gelir. Doğayı sever ve doğanın sunduğu güçten en iyi şekilde yararlanmak için mücadele eder.

Genel Olarak Boğa Burcunun Özellikleri

Boğa burcunun özellikleri istikrar ve tutarlılıkla bağlantılıdır. Güvenliğini tehlikeye atan herhangi bir konuyla ilgilenmemeyi tercih eder. Yaşam tarzı olarak dürüstlüğe aşırı önem verir. Bir şeylerden hoşnutsuzluk duyduğunda öfkesi zamanla çok güçlü hale gelebilir.

Boğa burcu insanı sıkı bir şekilde çalışmaktan memnuniyet duyar. Elindeki işi bitirmek için gerekli tüm adımları atmaktan çekinmez. Elinizde bir proje varsa onu gönül rahatlığıyla Boğa burcu insanına teslim edebilirsiniz. Hırsı ve zihinsel azmi dünyevi uğraşları çözüme kavuşturur.

Boğa Burcunun Elementi: Toprak

Boğa burcunun elementi topraktır. Başak ve Oğlak ile element ortaklığına sahiptir. Tüm bu burçlar yapısal hareket etmeyi severler ve istikrar isterler. Pratik bir şekilde plan yapma eğilimleri vardır. Mutlu olmak için atmaları gereken tüm adımları tamamlamalıdırlar.

Toprak elementi burçlara hiç beklemedikleri kadar ideal bir sağlamlık katar. Boğa burcunun aşırı kadınsı davranışlar sergilemesinin sebebi toprak elementidir. Planlama, tasarruf etme ve bütçeleme konusunda her zaman başvurulan ilk adres Boğa gibi toprak elementi burçlarıdır.

Boğa Burcunun Niteliği: Sabit

Boğa burcunun niteliği Sabit olarak bilinir. Sabit nitelik ona tutarlılık kazandırır. Hayattaki en önemli amacını yerine getirmesine yardımcı olur. Planlı hareket etmek isteyen herkesin Boğa burcuna güvenmesi önemlidir. Boğa burcu özellikleri gereği sağlam bir iradeye sahiptir.

Boğa burcunun özellikleri kendini ifade etme durumunu etkiler. Sabit niteliğe sahip olduğundan güvenilir biridir. Aynı zamanda istikrara bağlılığı tüm hayatını etkiler. Bir hedefe odaklandığında onu vazgeçirmek kesinlikle çok kolay bir iş değildir.

Boğa Burcunun Yönetici Gezegeni: Venüs

Venüs duyusal olarak hareket etmeyi sağlar. Boğa burcu olan insanların güzellik anlayışının temsilcisidir. Finansal açıdan onların nasıl ilerlemesi gerektiğini belirler. Aynı zamanda sosyal hayattaki tarzını ve estetik anlayışını etkiler. Boğa burcunun özellikleri Venüs ile şekillenir.

Venüs tek başına aşkın ve uyumluluğun gezegenidir. Boğa burcu insanını etki altında bıraktığında onun hayatına denge getirmiş olur. Huzuru bulma konusunda önemli bir role sahiptir. Boğa burcunun özellikleri yakaladığınız huzuru nasıl korumanız gerektiğini gösterir.

Boğa Burcunun Zodyak Sembolü: Boğa

Boğa burcunun sembolü ona adını veren boğadır. Boğa gücüyle tanınır ve ayaklarını yere kuvvetli bir şekilde basma konusunda uzmandır. Zorluklar karşısında durmak ve takip edilen yolda istikrarlı bir şekilde ilerlemek boğanın insana bağışladığı en önemli kazanımlardır.

Bir sembol olarak boğa inatçılığı temsil edebilir. Değişime karşı direnç ve dünyevi duygulara bağlılık buradan gelir. Hiç beklenmedik bir anda duygusallığın ön plana çıktığı görülebilir. Dünyevi yaşantıya çok fazla bağlı kalan kişilerde duygusallık biraz daha etkili olabilir.

Boğa Burcunun Karakteristik Özellikleri

Boğa klasik bir toprak burcudur ve doğaya yakınlığının sebebi budur. Karakteristik özellikleri doğrultusunda hafif sporlar yapmak gibi hobilere öncelik vermeye çalışır. Lüksü seven yapısı şehvet arzusuyla bir araya gelerek karakteristik özelliklerini en iyi şekilde tamamlar.

Boğa burcu insanı genel olarak pratik bir yaşam tarzını benimser ama bazen romantizmin etkisinde kalabilir. Güzelliği ve sevgiyi temsil eden Venüs tarafından yoğun bir etki altındadır. Boğa burcunun özellikleri ayaklarının yere sağlam basabildiğini gösterir.

Boğa Burcunun Olumlu Özellikleri

Boğa burcunun özellikleri incelendiğinde öne çıkan çeşitli olumlu özellikler vardır. İlk olarak Boğa insanı uğradığı her durakta ortamdaki hoş kokuyu almayı başarır. Yavaş hareket ederek etraftaki dünyevi zevklerden yararlanmaya çalışır ve zevk fırsatını asla geri tepmez.

Boğa burcu özellikleri doğrultusunda aslında olumlu yönlerini gizlemeye çalışır. Başkaları için daha güvenilir olsa bile bunu dile getirmez. Aynı zamanda yakınındaki insanları başarıya giden yolda teşvik etmekten çekinmez. Dürüstlüğe her şeyden fazla önem verir.

Boğa Burcunun Olumsuz Özellikleri

Boğa burcunun özellikleri onun büyümeye karşı direncinin bir yansıması gibidir. Genellikle adım attığı yerde kalma eğilimi vardır. Bu sebeple gelişimi göz ardı edebilir. Dünya görüşüyle uyumlu olan her şeye kolayca kendini kaptırdığından değişimi pek benimseyemez.

Boğa burcunun özellikleri arasında yer alan inatçılık onun için büyük bir problemdir. Zaman zaman ortaya çıkacak kıskançlık ilişkilerin kopmasına neden olabilir. Ayrıca Boğa burcunun mükemmelin peşinden gitme arzusu en olumsuz özelliklerinden biri olarak daima ön plandadır.

Boğa Burcunun Cinsiyetlere Göre Özellikleri

Boğa burcu erkeği, boğa burcu kadınına göre hemen hemen her alanda çok daha iddialıdır. Hayatı boyunca hiçbir zaman sorumluluk almaktan çekinmez. Boğa kadınları biraz daha rahattırlar ve çatışmalarda uzlaşma yolunu tercih ederek gereksiz problemlerden uzaklaşırlar.

Boğa burcunun özellikleri her iki tarafı etkileme eğilimindedir. Buna rağmen Boğa kadını daha dışa dönükken, Boğa erkeği çekingen bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda duygusal bağ kurmaya biraz daha meyillidir. Kadınlar boğa burcunun özelliklerini taşımada daha iyidirler.

Boğa Burcu Erkeği Özellikleri

Boğa burcu erkeği hayata daima sağduyu ile yaklaşma eğilimindedir. Güçlü karakterini güvenilir adım atmada kullanmaya çalışır. Bu sebeple çevresindeki insanlar tarafından her zaman güvenilir biri olarak görülür. Boğa burcunun özellikleri takdir toplamasını sağlar.

 • Para: Para söz konusu olduğunda Boğa erkeği her zaman finansal istikrardan yanadır. Güvenilirliğe odaklanan yapısı sayesinde paraya çok daha pratik gözlerle bakabilir. Yatırım yapmak istediğinde sabırlı ve dikkatli davranarak yüksek riskten kaçınır.
 • Arkadaşlık: Boğa burcu erkeği arkadaşlık söz konusu olduğunda materyalist yaklaşmaya çalışabilir. Arkadaşlarına hediyeler dağıtır ve onların daha fazla kazanç sağlamasına destek olur. Ancak inatçı yapısı zaman zaman çeşitli çatışmalara neden olabilir.
 • Karakter: Boğa erkeği zaman içerisinde kolayca hedeflerine ulaşabilir. Çünkü karakterini tamamen ele geçirmiş bir ısrarcı tutuma sahiptir. Pratik çözümler üretmekten asla çekinmez. Duygularını ve sezgilerini bir araya getirerek en ideal çözümü bulmayı başarır.
 • Aile: Boğa burcu erkeği hemen hemen her koşulda ailesine öncelik verir. Aile odaklı hareket etmeyi sever çünkü arzuladığı güveni burada bulur. Sadakatli yapısı sayesinde her zaman aile üyelerini korumaya ve her koşulda onları desteklemeye çalışır.
 • Kariyer: Boğa erkeği kariyerine odaklanırken çaba gösterme yaklaşımından yararlanır. Detaycı bir yapıya sahiptir ve iletişim becerilerini en uygun şekilde kullanır. Problem çözme becerisinin kaynağında istikrarla bağlantılı olan pratik adımlar yer alır.
 • Aşk: Aşk söz konusu olduğunda Boğa erkeği romantizmle ön plana çıkar. Sadık doğası yaşanabilecek pek çok sorunu çözüme kavuşturabilir. Sevdiği insana bağlılığını onu mutlu edebilmek için kullanır. Bu sebeple çoğu zaman aşırı kıskanç olabilir.
 • Sağlık: Boğa erkeği sağlığını korumak için refahına öncelik verir. Bunun için tutarlı ve sabırlı davranmaya çalışır. Duygularıyla güçlü bir bağlantı kurduğundan genelde strese eğimli bir şekilde yaşar. Tükettiği yiyecek ve içecekler konusunda biraz dikkatsizdir.
 • Evlilik: Boğa erkeği her zaman uzun süreli ilişkilerin insanıdır. Duygusal yapısı fiziksel temasla bir araya gelmek isteyebilir. Her zaman güven odaklıdır ve güveni zarar gördüğünde öfkesi büyüyerek ciddi bir yıkım aracına dönüşebilir.

Boğa burcu erkeği çevresindekilere sadık kalma konusunda ekstra çaba gösterir. Ailesini ve arkadaşlarını sevdiğini sadakatle gösterebildiğini düşünür. Dış etkenlere karşı çevresindekileri korumada epey dirençlidir. Boğa burcunun özellikleri onun iyi bir ortak olduğunu gösterir.

Boğa Burcu Kadını Özellikleri

Boğa burcu kadını, aşk ve güzellik tanrıçası Venüs’ün hakimiyetindedir. Zarif olmayı ve bağımsız hareket etmeyi sever. Kendi kaderini çizme konusunda muazzam bir öngörüye sahiptir. Duygusal açıdan cesaretli olan Boğa kadını göz korkutucu bir çekiciliğe sahiptir.

 • Evlilik: Boğa burcu kadını evli olduğu kişiye muazzam düzeyde bağlı kalır. İlişkisine duyduğu saygıyı her zaman göstermeye çalışır. Fikirlerinde ciddiyetini korur ama duygusal yanını gizleyemez. İletişim becerileri bir evliliği ayakta tutmada epey etkilidir.
 • Kariyer: Boğa kadını işini her zaman ciddiye alır. Bu sebeple detaylara çok dikkat ederek ilerler. İnatçı yapısı ciddi bir dezavantajdır. Bazı durumlarda olduğu yerde çakılı kalabilir. Değişim gerektiğinde Boğa kadınından olabildiğince uzak durmak şarttır.
 • Karakter: Boğa burcu kadını çok güçlü bir karaktere sahiptir. Sabır, sadakat ve güven duygusunu bir araya getirebilme becerisi onun için değerlidir. İnsanlarla ilişkilerine değer vererek her zaman anlayışlı olmaya çalışır ama değişime karşı koymada inatçıdır.
 • Aşk: Boğa kadını romantiktir ve onun romantik yanına dokunmak çok kolaydır. Sabırlı davranışları sayesinde doğru kişiye ulaşmaya çalışır. Bazen ise çok duygusal ve inatçı olduğundan aşk hayatında bir şeyler yolunda gitmeyebilir.
 • Para: Boğa burcu kadını para konusunda seçicidir. Finansal açıdan sorumluluk almaya çalışsa bile materyalist yapısı önemli bir engele dönüşebilir. Tasarruf yapma konusunda çok ciddi takıntıları vardır. Bu sayede uzun vadeli planlarda daha başarılıdır.
 • Arkadaşlık: Boğa kadını arkadaşlarına karşı oldukça sadıktır. Arkadaşlık bağlarını her zaman güçlü tutmaya çalışır. Çeşitli problemler karşısında arkadaşlarını korur. Ancak inatçıdır ve arkadaşlar arası yaşanacak çeşitli çatışmalarda acımasız olabilir.
 • Aile: Boğa burcu kadını koruyucu bir yaşam tarzına sahiptir. Bu sebeple ailesini her türlü tehdide karşı koruma eğilimi vardır. Geleneklerine aşırı bağlı olduğundan akrabalar arası görüşmelere bayılır. Hemen hemen her fırsatta çeşitli anılar biriktirmeye çalışır.
 • Sağlık: Boğa kadını hayatında her zaman denge arar. Denge olmadığı zaman sağlığının etkileneceğini düşünür. Strese bağlı olarak aşırı hassas birine dönüşebilir. Ancak sağlıklı kalmayı başarabildiğinden stresi yönetme becerisi oldukça yüksektir.

Boğa burcu kadını duygusal anlamda aşırı güçlüdür. Stresle başa çıkmaktan asla çekinmez. Stresin kaynağı ailesi veya işi olsa bile onu yönetmeyi başarır. Bağımsızlık Boğa kadınının en önemli özelliklerinden biridir. Bu sebeple gerektiğinde iddialı olmayı ihmal etmez.

Kaynak: Boğa Burcunun Özellikleri

--

--