Terazi Burcunun Özellikleri (2023)

--

Ulaş Utku Bozdoğan’ın Yorumuyla Terazi Burcunun Özellikleri

Terazi burcu hava elementinin etkisindedir. Genel olarak diğer insanların etrafında olmayı sever. İşbirliğine yatkındır ve çoğunlukla adil davranışlara sahiptir. Sosyallik en önemli öncelikli arasında yer alır. Terazi burcunun özellikleri onu arkadaş ortamındaki en zeki kişi yapabilir.

Terazi burcunun özellikleri onu her zaman iyi bir uzlaşmacı haline getirir. Başkaları arasındaki ilişkinin yönetilmesi gerekli olduğunda ilk akıllara gelen kişidir. Harika bir arkadaş olduğu kadar harika bir ortaktır. Terazi insanı bu olumlu özellikleri kendi yaşantısına kolayca uygulayabilir.

Genel Olarak Terazi Burcunun Özellikleri

Terazi burcunun özellikleri diğer insanlarla ilişki kurmaya yöneliktir. Genel anlamda hoş ve çekicidir. Tanıştığı herhangi biriyle hemen etkileşim kurar. Hayatına uyum hakimdir ve bu uyumu korumak için elinden gelen her şeyi yapmak için çaba gösterir.

Terazi burcu sosyal becerileriyle ön plandadır. İletişim kurmada herhangi bir sorun yaşamadığından herhangi bir ortamda en popüler kişi olabilir. Terazi burcunun özellikleri sezgiyle ilgilidir. Sezgilerini olumlu nitelikleriyle bir araya getirmeyi başarabilir.

Terazi Burcunun Elementi: Hava

Terazi burcu hava elementinin etkisi altında kalır. İkizler ve Kova gibi entelektüel bir yaklaşımla yaşar. Sürekli soru sorarak aradığı cevapları bulmaya çalışır. Şaka yapmayı sever ve hava elementinden gelen hafif esintiyi kendine en uygun şekilde kullanmaya çalışır.

Terazi burcu samimi bir burçtur ve belirli bir çevrede hareket ederken bu anlayışı sürdürür. Hava elementinin etkisinde kalması onu en iyi iletişimcilerden biri yapar. Yeni fikirler geliştirmede asla sorun yaşamaz. Ancak özgürlüğe olan düşkünlüğüne dikkat etmesi gerekir.

Terazi Burcunun Niteliği: Öncü

Terazi burcu Öncü niteliğine sahiptir. Koç, Yengeç ve Oğlak ile aynı niteliği paylaşır. Genel olarak bir noktada belirli bir şeylere başlangıç yapılacaksa Terazi insanının istekli olduğunu görebilirsiniz. Enerjisi çok yüksektir ve etrafındaki kişileri harekete geçmeye ikna edebilir.

Terazi burcu Öncü niteliği sayesinde işlerin nasıl yolunda ilerletileceğini iyi bilir. Oluşturulan plana sadık kalmak için sürekli çaba gösterse bile bazen yorulabilir. Yapılacaklar listesi aksasa bile Öncü niteliği sayesinde işleri tekrardan rayına oturtma konusunda çok başarılıdır.

Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni: Venüs

Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs’ten başkası değildir. Venüs adeta lüks bir yaşamın yansımasıdır. Saf romantizmin kaynağı olduğu kadar Terazi burcunu harekete geçirmede çok etkilidir. Terazi burcu Venüs sayesinde etrafındaki güzellikleri daha yakından görebilir.

Terazi Venüs’ün etkisi kaldığından gördüklerini farklı yorumlayabilir. Çok yakından incelemese bile her şeyde bir güzellik bulmaya çalışır. Söz konusu yanılsamalar şaşırtıcı kararlar almasına neden olur. Terazi burcunun özellikleriyle uyumsuz olan bu durum sorun yaratabilir.

Terazi Burcunun Zodyak Sembolü: Dengeli Terazi

Terazi burcu Latincede Libra ismiyle adlandırılır. Dengeli terazi ise onun sembolüdür ve sembol onun doğasını yansıtan detaylarla doludur. Dengeli terazide simetrik ve dengeli bir görünüm vardır. Hayatının çeşitli yönlerinde uyumu yakalamak için gösterdiği gayretin yansımasıdır.

Terazi burcunun özellikleri onun tarafsız kalabileceğinin ispatı gibidir. Dengeli terazide bulunan çizgilerin tamamı bir anlama sahiptirler. Sembolde aşağıya doğru kendine yol çizen çizgi empatiyle alakalıdır. Sembol aynı zamanda kişinin dünyasındaki barışçıl çözümleri teşvik eder.

ulaş utku bozdoğan ile Terazi Burcunun Karakteristik Özellikleri

Terazi Burcunun Karakteristik Özellikleri

Terazi burcu özellikleriyle ruhsal açıdan kendini destekler. Çünkü karakteristik yönünde sabırlı olma ve karşıdakiyle empati kurabilme gibi ince detaylar vardır. Her zaman adil çözümlerin peşindedir. Bu yaklaşımından asla taviz vermeyi düşünmez.

Terazi burcunun özellikleri ince detaylara odaklanmayı gerektirir. Başkalarıyla ilişki kurarken son derece hassastır. Bu sebeple karşısındaki kişiyi üzmemek için çok yoğun gayret gösterir. Hassas iletişimi çoğu zaman bir ilişkinin sürmesini sağlamak için fazlasıyla yeterlidir.

Terazi Burcunun Olumlu Özellikleri

Terazi burcunun olumlu özellikleri onun idealist ve adil yaşam tarzıyla bağlantılıdır. Bir yerde diplomatik yaklaşıma ihtiyaç varsa Terazi insanı hemen devreye girebilir. Sözlerini özenle seçer ve karşısındaki kişiye adil davranabilmek için elinden gelen tüm çabayı gösterir.

Terazi burcu insanı her zaman iyimser olur. Çevresindeki insanları en iyi fikirleri düşünmeye teşvik eder. Yeni şeyler öğrenmek onun için bir keyiftir. Terazi burcunun özellikleri onun nelerden keyif alacağını belirler. Yeni şeyler öğrenebilmek için akıllıca adımlar atabilir.

Terazi Burcunun Olumsuz Özellikleri

Terazi burcunun olumsuz özellikleri kararsız doğasını yansıtacak niteliktedir. En ufak kararlar alırken bile kararsız kalabilir. Çevresindeki herkesi memnun etmeye çalışırken kimseyi memnun edemez. Barışçıl doğası sebebiyle gerçeklerle yüzleşmekte çok iyi değildir.

Terazi burcu insanı çaresiz kaldığı durumlarda kendisine acımaya başlar. Herkesin kendisine karşı olduğu düşünür. Bu sebeple bazen uçuk fikirlere sahip olur ve güvenilirliğini kaybeder. Terazi burcunun özellikleri sosyalleşmesini destekler ama aşırıya kaçılırsa şımarabilir.

Terazi Burcunun Cinsiyetlere Göre Özellikleri

Terazi burcunun özellikleri erkek ve kadın açısından epey farklılık gösterir. Terazi erkeği duygularını ifade etmede biraz zorlanır. Duygularını bastırdığından başkalarıyla ilişkisinde daima uyuma odaklanır. Terazi kadını ise duygularıyla her zaman iç içe yaşamayı seçer.

Terazi erkeği ve Terazi kadını arasında sosyallik açısından farklar bulunur. Sosyalleşme konusunda başarılı olsalar bile Terazi erkeği biraz daha dışa dönüktür. Bu sebeple başkalarının ilgi odağı olma konusunda isteklidirler. Terazi kadını ise daha derin bağlantılara odaklanır.

Terazi Burcu Erkeği Özellikleri

Terazi burcu erkeği dengeli hareket etmeyi sever. Doğasında daima diplomatik yaklaşımlar vardır. Karşısındaki kişiyle ortak bir zemin bulabilmek için çabalar. Terazi burcunun özellikleri adaletle bağlantılıdır. Adalete güvendiğinden kolayca arabulucu olmayı başarabilir.

 • Evlilik: Evlilik her iki birey arasında uyumlulukla ilgilidir. Eşit şekilde katkı sağlamaktan bahsedildiğinde Terazi erkeği destekleyici bir tavır sergiler. Eşine değer verir ve ona saygı duymayı ihmal etmez. Genel olarak evlilikte lokomotif olan taraftır.
 • Karakter: Terazi erkeği zekasını kullanırken net kararlar almaya çalışır. Karar vermeden önce tüm bakış açılarını değerlendirir. Her şeyi analiz ettikten sonra en doğru kararı vermeye çalışır. Terazi burcu özellikleri sayesinde en bilinçli kararı alan taraf olur.
 • Aile: Aile söz konusuysa Terazi erkeğinin asıl rolü uyum ve dengedir. Aile içi oluşabilecek tüm anlaşmazlıkları ortadan kaldırmaya çalışır. Adalete olan bağlılığı sebebiyle tüm aile üyelerine adil davranır. Herkesi mutlu edecek bir orta yol bulmaya çalışır.
 • Aşk: Terazi erkeği aşkta ilerlemeye ve dengeye inanır. Huzurlu bir şekilde yolunu çizer. Çatışmalardan her zaman uzak durur. Sorunları iletişim vasıtasıyla çözmeye çalışır. Eşitlik her zaman aklında olduğundan karşı taraftan benzer adımları atmasını bekler.
 • Arkadaşlık: Arkadaşlık açısından Terazi erkeğinin dışa dönük yapısı dikkat çekicidir. Başkalarıyla bağlantı kurmaktan asla çekinmez. Yeni arkadaşlar edinebilir. Sosyal çevresini genişletmek için çabalar. Sosyallik söz konusu olduğunda her zaman hazırdır.
 • Para: Finansal mevzularda Terazi burcu erkeği dengeli bir yaklaşımı tercih eder. Çünkü finansal istikrarın önemini bilir. Elinde bulundurduğu tüm kaynakları dengeli bir şekilde kullanır. Terazi burcunun özellikleri onun denge kurabilmesini sağlar.
 • Sağlık: Terazi burcu erkeği sağlığına önem verdiği kadar estetik yönünü önemser. Cilt bakımı gibi pek çok kişinin göz ardı ettiği detaylara yönelir. Fiziksel açıdan iyi olmak için kişisel bakım rutinlerine bağlı kalır ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimser.
 • Kariyer: Diplomatik kararlar almayı seven Terazi burcu erkeği kariyerine benzer bir yön çizer. Birbirinden farklı bakış açılarını bir araya getirir. Diplomatik becerilerini ise uzlaşma gerektiğinde kullanır. Bununla birlikte her zaman ince ayrıntılara dikkat ederek ilerler.

Terazi erkeği doğal bir çekiciliğe sahiptir. Başkalarını kolayca etkiler ve onlara yakın olmayı başarır. Terazi burcunun özelliklerinde sosyallik ön plandadır. Bu sebeple insanlarla ilişki kurmakta sorun yaşamaz çünkü zahmetsizce başkalarıyla iletişim kurabilir.

Terazi Burcu Kadını Özellikleri

Terazi burcu kadınının en önemli yönü diplomatik ilişkiler konusunda başarısıdır. Her zaman dengeyi bulmak için uğraşır. Hayatın her alanında benzer bir tutum sergiler. Ortak bir zemin bulduğunda adil fikirlerini herkesle paylaşır ve etrafındakilerle empati kurmaya çalışır.

 • Aşk: Terazi kadını doğal bir çekiciliğe sahiptir. Sosyallikle kendi varlığını ispat etmek için çabalar. Sevgilisinin her zaman etrafında olmasını ister. Samimi davranışları sayesinde sevilen bir yapısı vardır. Aşkta sorumluluk almaktan asla kaçınmaz.
 • Kariyer: Kariyerine odaklanan bir Terazi burcu kadını her aşamayı iletişim beceriyle geçmeye çalışır. Düşüncelerini açık bir şekilde aktarmaya çabalar. Başkalarıyla işbirliği yapmaktan asla çekinmez. Profesyonel ilişkilerinde her zaman güçlü olan taraftır.
 • Evlilik: Terazi kadını evliliği söz konusuysa en doğru kararları alabilir. Eşini düşünür ve onun beklentilerini karşılamak için çabalar. Ancak evlilikte her şeyin adil bir şekilde dağıtılması onun için çok önemlidir. Terazi burcu özelliklerinden eşitlik duygusu ağır basabilir.
 • Aile: Güçlü adalet duygusu sebebiyle ailesindeki herkese eşit davranmaya çalışır. Herkesin görüşlerini alarak ilerler ve çatışmaları engellemeye çalışır. Dengeye yönelik bilinçli yaklaşımı sebebiyle Terazi kadını aile içinde en saygı duyulan isimlerden biri olur.
 • Karakter: Terazi burcu kadını biraz kararsız bir doğaya sahiptir. Dengeyi yakalamak için gösterdiği çaba sebebiyle karar vermekte çok zorlanır. Yanlış karar almaktan çok korkar. Terazi burcunun özellikleri onu tüm fikirleri değerlendirmeye teşvik eder.
 • Arkadaşlık: Arkadaşlık açısından Terazi kadını her zaman destekleyicidir. Arkadaşlarına karşı düşüncelerini dile getirmekten çekinmez. Onların refahını önemser ve onlara destek sunar. Arkadaşlarına odaklandığında onlar yerine sorumluluk alabilir.
 • Para: Finansal meselelerde Terazi kadını hep dengeli hareket etmeye çalışır. Hakkaniyete olan inancı sebebiyle ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermez. Parasal konularda sorumluluk sahibidir ve yatırımlarını desteklemek için ekstra mesai yapabilir.
 • Sağlık: Hayatın her alanında dengeye bağlı olan Terazi burcu kadını sağlık açısından aynı yaklaşımı sürdürür. Zihinsel ve fiziksel sağlığını her zaman önemser. Sağlıklı alışkanlıklar edinmeye çalışır. Bunun için hayatında her zaman dengeli bir rutin vardır.

Terazi kadını estetik yönünün takdir edilmesini ister. Kendine özgü bir stili vardır ve güzelliğin her yönüne dokunmaya çalışır. Zarafet onun için çok önemlidir. Terazi burcunun özellikleri kişisel tarzını buna uygun olarak geliştirmesini sağlar ve çevresinden her zaman saygı bekler.

Kaynak: Terazi Burcunun Özellikleri

--

--